Karnety

Festiwal w pigułce

Prawdziwa gratka dla wszystkich zainteresowanych pluralizmem w muzyce! Pakiet obejmuje spotkania z muzyką symfoniczną, jazzową, operową i dawną. Przejście przez różne epoki – od baroku do współczesności, a także różne obsady wykonawcze – od kameralnych do symfonicznych  – pozwoli poczuć  prawdziwą atmosferę festiwalu. Karnet „Festiwal w pigułce” zawiera także bilet na Koncert Finałowy.

Koncerty nr: 11, 19, 26, 58, 61
Cena Karnetu: 70 zł

Śladami wielkich podróżników

Podróże nie tylko kształcą, ale także inspirują. Dzięki karnetowi „Śladami wielkich kompozytorów” udamy się w fascynującą wyprawę szlakiem dźwiękowych pocztówek z różnych stron świata. Nie wszystkie z nich zostały „wysłane” z Europy – kompozytorzy z zachodnioeuropejskiego kręgu kulturowego często inspirowali się muzyką innych kultur i ich elementy wplatali do swoich dzieł. Podążymy tropem takich mistrzów, jak Piotr Czajkowski, Camille Saint-Saëns czy Aleksander Tansman.

Koncerty nr: 24, 29, 50, 59
Cena Karnetu: 60 zł

Wieczorową porą

Zróżnicowany program koncertów i dogodna, późna pora – ten pakiet pozwoli na uczestniczenie w trzech koncertach o różnej stylistyce, odbywających się po zachodzie słońca. W ramach tego pakietu usłyszymy szeroki przekrój repertuaru – od romantycznej muzyki solowej i kameralnej (Gabriel Pierné, Ferenc Liszt), poprzez symfoniczną muzykę z wpływami jazzu (George Gershwin), aż do muzyki łączącej różne style z improwizacją (Atom String Quartet).

Koncerty nr: 8, 34, 37
Cena Karnetu: 45 zł

Orientalne Inspiracje

Karnet ten pozwoli słuchaczom nie tylko wysłuchać muzycznych pocztówek z krajów bałkańskich, północnej Afryki czy Ameryki Południowej. Usłyszymy również, jak twórczość kompozytorów zachodnioeuropejskich łączy się z tradycjami spoza Europy – na przykład, poprzez aranżacje utworów „klasycznych” na instrumenty orientalne, takie jak kanun, ud, cytra, ale także przez szeroko pojęte inspiracje egzotyczne w kompozycjach z kręgu europejskiego.

Koncerty nr: 15, 21, 25
Cena Karnetu: 45 zł

Junior na koncertach

Muzyczna podróż dookoła świata zarówno dla najmłodszych uczestników festiwalu, jak i całych rodzin. Będzie można usłyszeć muzykę europejską, ale nie tylko – odwiedzimy Indie, kraje arabskie oraz Skandynawię. Niektóre z koncertów będą wzbogacone o pokaz rysunków sporządzanych piaskiem, czy prezentację tradycyjnych tańców, co z pewnością przypadnie do gustu zarówno starszym, jak i młodszym uczestnikom Szalonych Dni Muzyki.

Koncerty nr: 13, 27, 39
Cena Karnetu: 45 zł

Partnerzy Szalonych Dni Muzyki